KRP M3

Nokian KrP M3 on 2015 perustettu joukkue, alkuun lähinnä seuran toimihenkilöiden iloksi. 15-16 kaudella ei kuitenkaan nousu onnistunut, ehkä juuri yllämainituista syistä, joten M3 jatkoi pelejään Sisä-Suomen kutosdivarissa .
2016-2017 kausi dominoitiin paikallista kutosdivaria, ottaen vain kerran takkiin saunaillan jälkeisenä aamuna ja näin seuraavalle kaudella ansaittiin 5.divaripaikka.
Kaudella 2017-2018 sama ralli jatkui eikä Näädille ollut kunnollista pysäyttäjää, 1 tappio, 1 tasuri loput voittoja. Kauden päätteeks juhlittiin nousua neloseen.

#maailmanseksikkäinsalibandy:ä kannattaa seurata myös Facebookin puolella! Siellä pureudutaan syvemmin joukkueen saloihin sekä kaikkiin tapahtumiin. Laittakaa seurantaan!
https://www.facebook.com/NokianKrPM3/

 OMSP
Miika Ruuskanen19282856
Henri Mattila18222244
Jere Nenonen17191534
Toni Stenman18151833
Teemu Viitala20121628
Niko Nurminen1412820
Anssi Kalenius1113619
Kristian Kalenius1661016
Miikka Nurminen194812
Kasper Kuusisto194811
Niko Tervonen126410
O-P Laakkonen146410
Niko Laitila208210
Ilkka Kalenius20448
Jukka Inha8538
Mikke Nurminen9246
Teemu Räntilä7516
Jussi Heikkinen11516
Taneli Alin18145
Jere Vänttinen16202
Joonas Lahtiperä9011
Niklas Nurminen2000

 

m3uus



Puolustajat

Jere Vänttinen
Miikka Nurminen
Joonas Lahti
Ilkka Kalenius
Teemu Räntilä
Niko Tervonen
Toni Luhtalampi
Niko Eteläniemi
Joni Riihelä
Edwin Pasto

Hyökkääjät

Kasper Kuusisto
Miika Ruuskanen
Jere Nenonen
Niko Nurminen
Niko Laitila
Jukka Inha
Mikke Nurminen
Henri Mattila
Teemu Viitala
Taneli Alin
Kristian Kalenius
Toni Stenman
Anssi Kalenius
Jussi Heikkinen
Niklas Nurminen
Taneli Kekoni

Maalivahdit

Joonas Lahtiperä
Lasse Lehtonen
Jani Lehtonen

INFO

Joukkue Uutiset

Kaikkien Aikojen Pistetaulukko

 KaudetMaalitSyötötPisteet
Miika Ruuskanen2444892
Henri Mattila2474390
Niko Nurminen3404484
Teemu Viitala3353166
Jere Nenonen2342357
Mikke Nurminen3262551
Toni Stenman1161733
Kasper Kuusisto3181230
Jaakko Inha1181129
Niko Laitila218523
Anssi Kalenius214923
Jukka Inha313922
Miikka Nurminen261420
Kristian Kalenius281119
O-P Laakkonen37815
Jussi Heikkinen213215
Niko Tervonen16410
Teemu Räntilä16410
Taneli Alin3369
Eemeli Laulajainen1279
Ilkka Kalenius1448
Sami Sorsa2347
Mirko De Bonis1314
Aleksi Anttila1213
Jere Vänttinen3213
Juha Selväntö1123
Joonas Syrjä1123
Leevi Lentolehto1123
Roni Luojus1022
Jarkko Mäkelä1022
Tommi Lentolehto3011
Samu Autere1011
Joonas Lahtiperä2011
Jyrki Laaksonen1000