KRP M3

Nokian KrP M3 on 2015 perustettu joukkue, alkuun lähinnä seuran toimihenkilöiden iloksi. 15-16 kaudella ei kuitenkaan nousu onnistunut, ehkä juuri yllämainituista syistä, joten M3 jatkoi pelejään Sisä-Suomen kutosdivarissa .
2016-2017 kausi dominoitiin paikallista kutosdivaria, ottaen vain kerran takkiin saunaillan jälkeisenä aamuna ja näin seuraavalle kaudella ansaittiin 5.divaripaikka.

#maailmanseksikkäinsalibandy:ä kannattaa seurata myös Facebookin puolella! Siellä pureudutaan syvemmin joukkueen saloihin sekä kaikkiin tapahtumiin. Laittakaa seurantaan!
https://www.facebook.com/NokianKrPM3/

 OMSP
Miika Ruuskanen19282856
Henri Mattila18222244
Jere Nenonen17191534
Toni Stenman16141327
Teemu Viitala18101323
Niko Nurminen1412820
Anssi Kalenius911516
Kristian Kalenius1451015
Miikka Nurminen194812
Kasper Kuusisto173710
Niko Tervonen126410
O-P Laakkonen146410
Niko Laitila188210
Ilkka Kalenius18347
Mikke Nurminen9246
Taneli Alin18145
Teemu Räntilä5415
Jukka Inha6224
Jussi Heikkinen9303
Jere Vänttinen16202
Joonas Lahtiperä9011
Niklas Nurminen2000

 

m3uus



Puolustajat

11 Sami Sorsa
17 Jere Vänttinen
65 Miikka Nurminen
81 O-P Laakkonen
Ilkka Kalenius
Pekka Hursti

Hyökkääjät

10 Kasper Kuusisto
13 Miika Ruuskanen
19 Jere Nenonen
22 Niko Nurminen
26 Niko Laitila
27 Jukka Inha
33 Mikke Nurminen
46 Henri Mattila
50 Teemu Viitala
54 Taneli Alin
58 Eemeli Laulajainen
Kristian Kalenius
Toni Stenman

Maalivahdit

Joonas Lahtiperä
Tommi Lentolehto
Jani Lehtonen

INFO

Joukkue Uutiset

    Kaikkien Aikojen Pistetaulukko

     KaudetMaalitSyötötPisteet
    Miika Ruuskanen2444892
    Henri Mattila2474390
    Niko Nurminen3404484
    Teemu Viitala3332861
    Jere Nenonen2342357
    Mikke Nurminen3262551
    Jaakko Inha1181129
    Kasper Kuusisto3171128
    Toni Stenman1151227
    Niko Laitila218523
    Anssi Kalenius212921
    Miikka Nurminen261420
    Jukka Inha310818
    Kristian Kalenius271118
    O-P Laakkonen37815
    Jussi Heikkinen211112
    Niko Tervonen16410
    Teemu Räntilä1549
    Taneli Alin3369
    Eemeli Laulajainen1279
    Sami Sorsa2347
    Ilkka Kalenius1347
    Mirko De Bonis1314
    Aleksi Anttila1213
    Jere Vänttinen3213
    Juha Selväntö1123
    Joonas Syrjä1123
    Leevi Lentolehto1123
    Roni Luojus1022
    Jarkko Mäkelä1022
    Tommi Lentolehto3011
    Samu Autere1011
    Joonas Lahtiperä2011
    Jyrki Laaksonen1000