Akatemia (A+B)

Kausi 2016-2017

Joukkueeseen kuuluu Nokian KrP:n A-juniorit (96-98) sekä B-juniorit (99-00). A-juniorit pelaavat 1.divisioonaa. B-juniorit tavoittelevat paikkaa valtakunnallisista sarjoista, ja ansaitsivat 1.divisioonapaikan SM-karsinnoista. Joukkueella on 3-5 tapahtumaa viikossa, lähinnä Raholan Liikuntakeskuksella.


Nokian KrP A-juniorit facebookissa

A-jun. pistepörssi:

 OttelutMaalitSyötötPisteet
Eetu Lumiala108412
Olli Kallio89211
Samuli Järvinen104711
Niklas Pasanen98210
Lauri Tynkkynen6246
Edwin Pasto10235
Eero Rötsä8235
Antto Mustaniemi10314
Valtteri Viitakoski1303
Anton Roth2112
Mika Haapanen3011
Joonas Juupajärvi4101
Ramses Paalanen10101
Sami Savolainen2101
Ilmari Aatola6101
Eemeli Rönkkö2011
Elias Siira2011
Lauri Myllymäki6101
Taneli Kekoni10011
Elmo Luoto4011
Juhani Koivisto4000
Tomas Estovirta4000
Akseli Paldanius1100
Tuomas Santala4000

B-jun pistepörssi:

 OMSPst+-+/-
A.Roth22233053703238
S.Savolainen23311849753441
E.Siira23163349763541
E.Rötsä23212041532825
L.Tynkkynen23211637532924
J.Mattila2228735873057
A.Paldanius18181634442420
E.Rönkkö207121945423
I.Aatola201171828235
E.Järvinen169716342014
T.Estovirta207613481632
A.Mustaniemi23821026224
T.Viteli1634714104
J.Koivisto23235382117
J.Juupajärvi161341821-3
O.Tenho1033431
T.Santala15033441727
T.Jaakkola4202000
Miko Suominen2022
T.Turunen2101330



Puolustajat

4 Tomas Estovirta
7 Eemeli Rönkkö
11 Joonas Juupajärvi
15 Mika Haapanen
21 Tuomas Santala
28 Eetu Järvinen
29 Juhani Koivisto
33 Jere Mattila
39 Edwin Pasto
69 Ramses Paalanen
87 Luoto Elmo

Hyökkääjät

5 Eero Rötsä
10 Olli Kallio
12 Elias Siira
14 Järvinen Samuli
15 Anton Roth
17 Taneli Kekoni
24 Sami Savolainen
25 Lauri Tynkkynen
42 Antto Mustaniemi
56 Ilmari Aatola
67 Lumiala Eetu
68 Tommi Viteli
81 Niklas Pasanen
86 Toni Jaakkola
91 Valtteri Viitakoski
99 Akseli Paldanius

Maalivahdit

1 Jere Tomukorpi
2 Pohjonen Santtu
31 Jormalainen Teemu
35 Teemu Viteli

Valmentajat

Henri Mattila, Akatemiavastaava
Sassi Mikko, valmentaja
Pekka Hursti, valmentaja
Juho Vähätalo, fysiikkavalmentaja

Joukkueenjohtaja

Eeva Tynkkynen, B-jun
Merja Mustaniemi, A-jun

Toimihenkilöt

Tiia Mattila, rahastonhoitaja