KRP M3

Nokian KrP M3 on 2015 perustettu joukkue, alkuun lähinnä seuran toimihenkilöiden iloksi. 15-16 kaudella ei kuitenkaan nousu onnistunut, ehkä juuri yllämainituista syistä, joten M3 jatkoi pelejään Sisä-Suomen kutosdivarissa .
2016-2017 kausi dominoitiin paikallista kutosdivaria, ottaen vain kerran takkiin saunaillan jälkeisenä aamuna ja näin seuraavalle kaudella ansaittiin 5.divaripaikka.

#maailmanseksikkäinsalibandy:ä kannattaa seurata myös Facebookin puolella! Siellä pureudutaan syvemmin joukkueen saloihin sekä kaikkiin tapahtumiin. Laittakaa seurantaan!
https://www.facebook.com/NokianKrPM3/

 OMSP
Miika Ruuskanen17262450
Henri Mattila16191837
Jere Nenonen15171330
Teemu Viitala1691120
Toni Stenman14121022
Kristian Kalenius124913
Miikka Nurminen174812
Niko Nurminen1210717
Kasper Kuusisto153710
Anssi Kalenius79514
Niko Tervonen126410
O-P Laakkonen12549
Mikke Nurminen8145
Taneli Alin16145
Ilkka Kalenius16336
Niko Laitila16728
Jukka Inha6224
Joonas Lahtiperä9011
Teemu Räntilä3415
Jere Vänttinen14202
Jussi Heikkinen7303
Niklas Nurminen2000

 

m3uus



Puolustajat

11 Sami Sorsa
17 Jere Vänttinen
65 Miikka Nurminen
81 O-P Laakkonen
Ilkka Kalenius
Pekka Hursti

Hyökkääjät

10 Kasper Kuusisto
13 Miika Ruuskanen
19 Jere Nenonen
22 Niko Nurminen
26 Niko Laitila
27 Jukka Inha
33 Mikke Nurminen
46 Henri Mattila
50 Teemu Viitala
54 Taneli Alin
58 Eemeli Laulajainen
Kristian Kalenius
Toni Stenman

Maalivahdit

Joonas Lahtiperä
Tommi Lentolehto
Jani Lehtonen

INFO

Joukkue Uutiset

Kaikkien Aikojen Pistetaulukko

 KaudetMaalitSyötötPisteet
Miika Ruuskanen2424486
Henri Mattila2443983
Niko Nurminen3384381
Teemu Viitala3322658
Jere Nenonen2322153
Mikke Nurminen3252550
Jaakko Inha1181129
Kasper Kuusisto3171128
Niko Laitila217522
Toni Stenman1121022
Miikka Nurminen261420
Anssi Kalenius210919
Jukka Inha310818
Kristian Kalenius261016
O-P Laakkonen36814
Jussi Heikkinen211112
Niko Tervonen16410
Teemu Räntilä1549
Taneli Alin3369
Eemeli Laulajainen1279
Sami Sorsa2347
Ilkka Kalenius1336
Mirko De Bonis1314
Aleksi Anttila1213
Jere Vänttinen3213
Juha Selväntö1123
Joonas Syrjä1123
Leevi Lentolehto1123
Roni Luojus1022
Jarkko Mäkelä1022
Tommi Lentolehto3011
Samu Autere1011
Joonas Lahtiperä2011
Jyrki Laaksonen1000