KRP M3

Nokian KrP M3 on toissa kaudelle perustettu joukkue, alkuun lähinnä seuran toimihenkilöiden iloksi. 15-16 kaudella ei kuitenkaan nousu onnistunut, ehkä juuri yllämainituista syistä, joten M3 jatkaa pelejään Sisä-Suomen kutosdivarissa myös tänä vuonna. Tälle vuodelle M3 vahvistui runsaasti b2-joukkueen pojista sekä tarkoista täsmähankinnoista ylemmistä divareista.

#maailmanseksikkäinsalibandy:ä kannattaa seurata myös Facebookin puolella! Siellä pureudutaan syvemmin joukkueen saloihin sekä kaikkiin tapahtumiin. Laittakaa seurantaan!
https://www.facebook.com/NokianKrPM3/

Nokian KRP M3 Kausi 2016-17

 OMSP
Henri Mattila10221638
Miika Ruuskanen8101222
Niko Nurminen891120
Mikke Nurminen109716
Teemu Viitala1010414
Kasper Kuusisto98311
Niko Laitila99211
Jere Nenonen6459
Miikka Nurminen10257
Eemeli Laulajainen8266
Jukka Inha6235
Kristian Kalenius6113
O-P Laakkonen9033
Jarkko Mäkelä4022
Taneli Alin4112
Samu Autere2011
Sami Sorsa10011
Jere Vänttinen10011
Jyrki Laaksonen2000

 

m3uus



Puolustajat

2 Jyrki Laaksonen
11 Sami Sorsa
17 Jere Vänttinen
65 Miikka Nurminen
72 Jarkko Mäkelä
81 O-P Laakkonen

Hyökkääjät

10 Kasper Kuusisto
13 Miika Ruuskanen
19 Jere Nenonen
22 Niko Nurminen
24 Samu Autere
26 Niko Laitila
27 Jukka Inha
33 Mikke Nurminen
46 Henri Mattila
50 Teemu Viitala
54 Taneli Alin
58 Eemeli Laulajainen

Maalivahdit

Joonas Lahtiperä
Tommi Lentolehto

INFO

Joukkue Uutiset

MUUT

Kaikkien Aikojen Pistetaulukko

 KaudetMaalitSyötötPisteet
Niko Nurminen2273461
Mikke Nurminen2232144
Henri Mattila1221638
Teemu Viitala2211435
Jaakko Inha1181129
Miika Ruuskanen1101222
Kasper Kuusisto212416
Jukka Inha28614
Niko Laitila19211
Jussi Heikkinen1819
Jere Nenonen1459
Eemeli Laulajainen1268
Sami Sorsa2347
Miikka Nurminen1257
Anssi Kalenius1145
Mirko De Bonis1314
Teemu Räntilä1134
Taneli Alin2224
O-P Laakkonen2044
Aleksi Anttila1213
Juha Selväntö1123
Joonas Syrjä1123
Leevi Lentolehto1123
Kristian Kalenius1213
Roni Luojus1022
Jarkko Mäkelä1022
Tommi Lentolehto2011
Samu Autere1011
Jere Vänttinen2011
Jyrki Laaksonen1000